HERBALON®

Patentovaná receptura s obsahem bylinných výtažků

Úvodní stránka » Články » Dubová kůra a její využití

Dubová kůra se pro svůj vysoký obsah cenných látek a snadnou dostupnost hojně používá v lidovém léčitelství. Nejvíce ceněné jsou přitom její desinfekční a stahující účinky, stejně jako schopnost zastavovat krvácení.

Dub je strom už na první pohled plný síly a energie. Naši předkové se mu hluboce klaněli, zasvěcovali ho bohům a uctívali ho, nejen jeho majestátnost, ale i jeho úžasnou léčivou sílu. Dobře věděli, že si to zaslouží.

Co obsahuje dubová kůra

Dubová kůra je bohatým zdrojem tříslovin, které mají významné stahující a antiseptické vlastnosti, a tvoří přibližně pětinu jejího obsahu. Tříslovina tanin, která na sebe váže proteiny, brání vzniku bakteriálních infekcí, čehož se využívá při léčbě průjmů, žaludečních a urologických obtíží. Dubová kůra je dále zdrojem stopových prvků a vitamínů, jejich konkrétní složení pak závisí na druhu dubu (zda se jedná o dub letní, dub, zimní nebo dub bílý). Stahující a desinfekční účinky má kůra ze všech druhů dubů. Kůra dále obsahuje fytoncidní látky (které mají antibiotické účinky), flavonoidy (antioxidační látky) a pryskyřici.

Dubová kůra léčí záněty a účinně tlumí krvácení

Dubová kůra se běžně používá ve formě odvaru, dnes nejčastěji pro vnější užití. Blahodárně působí např. při poranění kůže, od malých až po větší rány, které potřebujeme vydezinfikovat a zastavit krvácení. Působí poměrně silně protizánětlivě, nasazuje se i na již zanícené rány, které se špatně a dlouho hojí, její dezinfekční a svíravý účinek byl proto dříve opravdu velmi ceněný. Stejně tak bychom se k ní měli vracet i dnes, jakožto přírodní produkt má minimum nežádoucích účinků.

Herbalon s dubovou kůrou - nejen na nepříjemné hemoroidy

Dnes dubovou kůru běžně najdeme např. v přípravcích proti hemoroidům, velmi rozšířenému a nepříjemnému zdravotnímu problému. Oblíbený a osvědčený je především Herbalon s dubovou kůrou, který si můžeme vzít všude s sebou a nemusíme trávit čas přípravou sedací koupele. Tento gel nám ale pomůže i například proti nadměrnému pocení nohou a mykózám, nebo na drobnější popáleniny a lehčí spálení sluncem. Vynikající a hojně doporučovaný je v porodnicích pro péči o poraněnou hráz po porodu. 

Potřebuji řešit

 

 

Aktuality

Nové webové stránky

23. 1. 2014

Připravili jsme pro Vás nové webové stránky věnované hypoalergenním mycím gelům Herbalon®. Naleznete zde všechny důležité informace o šetrné a účinné intimní hygieně.

archív