HERBALON®

Patentovaná receptura s obsahem bylinných výtažků

Úvodní stránka » Články » Poporodní poranění hráze

Poporodní poranění hráze

Hojení porodního poranění trvá obvykle týden až 10 dní. Je potřeba dodržovat důkladnou hygienu - používat prodyšné porodnické vložky a kalhotky, aby se k poranění dostal vzduch a nedocházelo k jeho zapaření. Herbalon s dubovou kůrou je díky obsahu čerstvého výtažku z dubové kůry skvělým pomocníkem při hojení hráze po porodu. Již při prvním omýváním po porodu ve sprše doporučují porodní asistentky a gynekologové použít Herbalon s výtažkem z dubové kůry. Dubová kůra pomáhá zastavovat krvácení, působí silně desinfekčně, antibakteriálně a má hojivé účinky. Herbalon s výtažkem s dubové kůry je účinný také na omývání konečníku po porodu v případě, kdy vzniknou poporodní hemoroidy. Herbalon s výtažkem z dubové kůry plně nahrazuje sedací koupele v odvaru z dubové kůry. Dle názoru odborníků je tato varianta omývání účinnější a hygieničtější variantou.

V porodnici toho nedělka pravděpodobně moc nevyužije, ale doma v soukromí je vhodné pravidelně oddělávat vložku a nechat kolem hráze proudit vzduch. Dále je potřeba vložky často měnit, nejlépe po každém kojení, protože vlivem oxytocinu vylučovaného během kojení dochází ke zvýšenému odcházení očistků, které jsou infekční. Očistky jsou nekrotizovaná povrchová vrstva endometria s krví a lymfatickou tkání, mají zásadité pH, čímž mění pH prostředí v pochvě a vytvářejí vhodné podmínky pro bakterie. Důležitá je hygiena po manipulaci s použitými vložkami, aby nedošlo ke kontaminaci prsou, hrozí mastitida. A také jsou infekční pro dítě. Samozřejmé je po toaletě se utírat směrem od pochvy ke konečníku, aby nedošlo k zavlečení infekce. První dny je velmi vhodné se nejlépe po každém použití toalety osprchovat s použitím Herbalonu s výtažkem s dubové kůry. Ze začátku může žena pociťovat nepříjemné štípání porodního poranění při močení, protože při klasické poloze na wc stéká moč přímo na něj. Doporučuje se močit přímo ve sprše za současného oplachování poranění, čím dochází k naředění kyseliny močové a zmírnění pálení. Místo osušení genitálu ručníkem, který může poranění dráždit, je vhodné použít fén. Po té, kdy se hráz zahojí je účinnou variantou přejít při péči o intimní hygienu na používání Herbalonu s výtažkem z kontryhele či Herbalonu s výtažkem z kaštanu a rozmarýnu, které již sliznice tolik nesvírají a nevysušují.

Potřebuji řešit

 

 

Aktuality

Nové webové stránky

23. 1. 2014

Připravili jsme pro Vás nové webové stránky věnované hypoalergenním mycím gelům Herbalon®. Naleznete zde všechny důležité informace o šetrné a účinné intimní hygieně.

archív