HERBALON®

Patentovaná receptura s obsahem bylinných výtažků

Výtok, vaginální mykóza, kvasinky

Kvasinková infekce pochvy je onemocnění způsobené přemnožením kvasinek v pochvě.

Nejčastěji se jedná o kvasinky rodu Candida Albicans, které se vyskytují v normální poševní mikroflóře. Jejich přemnožení může být způsobeno potlačením bakteriální mikroflóry po léčbě antibiotiky, nošením těsných kalhot, syntetického spodního prádla nebo oslabením imunitního systému jinou nemocí.

Infekce způsobí zánět provázený nepříjemným svěděním, bílým výtokem sraženého vzhledu, který může zapáchat po kvasnicích. Tato infekce se může přenést i na muže, proto je potřeba léčit i sexuálního partnera, zvláště pokud se infekce opakovaně vrací. U mužů je onemocnění většinou bez příznaků, může se vyskytnout zánět předkožky. Neléčené, opakované infekce mohou u žen vést k neplodnosti.

Vaginální mykóza – kvasinky

Vaginální mykóza potrápí alespoň jednou za život každou ženu a je nejčastějším důvodem návštěvy gynekologa. Ženští lékaři ji proto s oblibou nazývají gynekologická rýma. Jak se můžeme bránit proti vaginální mykóze?

Kvasinky jsou mikroorganismy z rodu Candida albicans, které běžně obývají střeva, pohlavní ústrojí, ústa nebo jícen. Za normálních podmínek žijí v našem těle s ostatními bakteriemi v rovnováze. Pokud ale dojde k narušení přirozené mikroflóry v pochvě, kvasinky se přemnoží a mohou způsobit nepříjemnou vaginální infekci.

Co způsobuje přemnožení kvasinek

 • pohlavní styk
 • hormonální změny (kvasinky se často přemnoží v těhotenství nebo vlivem hormonální antikoncepce)     
 • nevhodná intimní hygiena
 • nevhodné oblečení (spodní prádlo by mělo být z přírodních materiálů)
 • nadměrné pojídání sladkostí
 • užívání léků
 • znečištěná střeva

 

Mnohé ženy se domnívají, že pokud si vezmou do špinavé vody tampon, budou ušetřené infekce. Opak je ale pravdou. Tampon nasákne z vody všechny nečistoty a přenese je dál do pochvy.

Příznaky mykózy

U lehčí formy se objeví mírné svědění zevních rodidel, které se často objevuje asi tři dny před menstruací. Jako takové není doprovázeno výtokem a během menstruace samo odezní.

Při těžší formě je svědění úporné a někdy se mění až v pocity pálení v pochvě, které mohou být doprovázeny těmito příznaky:

 • zarudnutí pochvy a zevních rodidel
 • bílý, tvarohovitý a zapáchající výtok
 • otok rodidel
 • pálení a řezání při močení
 • bolestivý pohlavní styk

Intimní partie ženy jsou i ve zcela obvyklých podmínkách osídleny množstvím mikroorganismů, které jsou v rovnováze díky fyziologickým a chemickým procesům. Vlivem zevních podnětů (počasí, fyzická aktivita) může dojít k narušení této rovnováhy a nastává problém. I když se nemusí jednat vysloveně o problém pro lékaře, je to pro ženu velmi nepříjemné.


Rovněž je důležité, aby vlivem negativních vnějších podmínek nedošlo k vyhubení vaginální mikroflóry vytvářené koloniemi, tzv. "přátelských bakterií", laktobacilů. Nejznámější z nich je Lactobacilus acidophilus. Tyto bakterie vytvářejí již popsané kyselé prostředí, ve kterém cizí bakterie hynou. Pokud dojde ke snížení počtu laktobacilů, může být usnadněn vznik infekce. Může se projevovat i suchost sliznice v oblasti pochvy, kdy dochází ke svědivosti. Tyto potíže je možné odstranit používáním vhodných intimních gelů. Hypoalergenní intimní gely Herbalon jsou svým unikátním složením velmi vhodné pro ochranu přirozeného prostředí intimních míst a díky obsahu výtažku z čerstvých bylin účinně působí i při nejrůznějších případných obtížích. Důležité je vybrat si pro sebe Herbalon s tou správnou účinnou bylinkou.

LETNÍ INTIMNÍ TRABLE: JAK SE JIM VYHNOUT?

Nenechte si léto zkazit nepříjemnostmi, které vás mohou potkat zanedbáním intimní hygieny. Výskyt mykóz nebo podráždění je v teplém počasí stále častější, přitom zbytečný. Vyberte si pro sebe Herbalon s výtažkem z kaštanu a rozmarýnu a používejte jej pro běžnou intimní hygienu. Herbalon působí i preventivně. Herbalon upozorní na případné počínající obtíže dříve, než začne problém a to tak, že při mytí lehce na okamžik štípe nebo pálí. V tomto případě je vhodné nechat Herbalon s kaštanem a rozmarýnem při mytí na chvíli působit a poté opláchnout. Vhodné je i zopakovat tento proces a umývat se Herbalonem  více krát denně.

Koupání v chlorovaných bazénech, ale i přírodních rybnících, pohyb v mokrých plavkách a v nevhodném oblečení, málo tekutin, nadměrné pocení... to jsou všechno faktory, které mohou spustit u žen nepříjemné kvasinkové infekce neboli vaginální mykózy. Buďte chytré, a předejděte jim! Velmi vhodné je používání Herbalon intimních mycích gelů i na holení intimních partií a třísel, protože Herbalon během holení nenarušuje přirozené pH těchto partií. Holí se navlhčená pokožka, rozetře se malé množství gelu Herbalon a holící hlavicí provádíme holení bez podráždění a následných pupínků.

Opatrně při koupání

Nepříjemnosti může vyvolat také chlór, který dráždí pokožku. Když vyjdete z bazénu, tak se vždy důkladně osprchujte. Pokud máte vlastní bazén, používejte dezinfekční bezchlórové prostředky. Koupete-li se v přírodních koupalištích, vezměte si s sebou náhradní čisté plavky a po dojezdu domů se co nejdříve osprchujte. Použít také můžete speciální ochranné tampony, které jsou napuštěny čistým vazelínovým olejem zamezujícím proniknutí vody do pochvy. Naopak při koupání v moři se mykózy bát nemusíte.

Vsaďte na vzdušnost

Používejte vzdušné spodní prádlo. Kalhotky ze stoprocentní bavlny navíc můžete před použitím vyžehlit, zničíte tím bakterie. Vhodné je také vynechat na spodní prádlo aviváž, která dráždí pokožku. Stejně tak často nenoste příliš těsné kraťasy. Úzké oblečení přináší dokonalé prostředí pro vznik nepříjemných kvasinkových bakterií.

Potřebuji řešit

 

 

Aktuality

Nové webové stránky

23. 1. 2014

Připravili jsme pro Vás nové webové stránky věnované hypoalergenním mycím gelům Herbalon®. Naleznete zde všechny důležité informace o šetrné a účinné intimní hygieně.

archív